Deficitul fondului de pensii din Republica Moldova este de peste 3 miliarde de lei, a anunțat ministra Muncii și Protecției Sociale, Natalia Plugaru. Potrivit oficialei, deficitul este în scădere în ultimii ani, pe fondul măsurilor luate de autorități pentru creșterea numărului de persoane angajate și pentru combaterea muncii nedeclarate, ceea ce contribuie la majorarea încasărilor […]

Citește articolul complet pe Unghiul - Rep. Moldova →