Șoferii ar putea plăti mai mult pentru benzină și motorină începând cu 1 iulie, după ce plafonarea adaosului comercial la carburanți și reducerea accizei la motorină expiră pe 30 iunie. Secretarul de stat în Ministerul Energiei, Cristian Buşoi, spune că, în actualul context politic, prelungirea măsurilor este aproape imposibilă, iar o decizie va putea fi luată doar după instalarea unui nou Guvern.

Citește articolul complet pe Observator News →