Șoferii din România ar putea plăti mai mult pentru un litru de motorină începând cu 1 iulie, dacă Guvernul nu va prelungi măsura de reducere a accizei introdusă în primăvară. Ministrul propus al Energiei, Bogdan Gruia Ivan, a declarat că susține prelungirea măsurii cu încă trei luni.

Citește articolul complet pe Adevărul →