Un caz șocant zguduie Ungaria și ridică numeroase semne de întrebare despre modul în care un angajat al unui spital din Budapesta a reușit să ascundă ani la rând o obsesie macabră. Bărbatul, în vârstă de 30 de ani, este acuzat că a colecționat ilegal părți anatomice umane, pe care le-ar fi păstrat în locuința sa și chiar le-ar fi consumat. Descoperirile făcute de anchetatori – de la cranii și organe până la o față umană conservată – au provocat un val de indignare și groază în întreaga țară.
Monstrul din Budapesta: Canibal angajat într-un spital. Gătea și mânca părți din cadavre
Notele editorului
Un caz șocant zguduie Ungaria și ridică numeroase semne de întrebare despre modul în care un angajat al unui spital din Budapesta a reușit să ascundă ani la rând o obsesie macabră. Bărbatul, în vârstă de 30 de ani, este acuzat că a colecționat ilegal părți anatomice umane, pe care le-ar fi păstrat în locuința sa și chiar le-ar fi consumat. Descoperirile făcute de anchetatori – de la cranii și organe până la o față umană conservată – au provocat un val de indignare și groază în întreaga țară.
Citește și aceste articole
Ziua de Constanta
Caz de canibalism extrem intr-un spital. Un angajat aduna si consuma parti anatomice umane
24 iunie 2026
Cuvantul Liber
Descoperire macabră la Budapesta: angajat al unui spital, arestat pentru canibalism
24 iunie 2026
DirectMM
Canibalism în Ungaria: brancardierul a recunoscut că a colectat și consumat rămășițe umane
24 iunie 2026
Clasifică acest articol
Voturile cititorilor ajută la calibrarea recomandărilor și a hărții editoriale. Conectează-te pentru a vota.

