Luni, în comisiile de învățământ din Parlament, Monica Anisie, nominalizată la conducerea Ministerului Educației și Cercetării în cabinetul lui Adrian Veștea, a declarat că nu i s-a cerut demisia de onoare din PNL și că nu vede motive pentru care să părăsească formațiunea. Monica Anisie: ”Eu nu mi-am trădat în niciun caz principiile liberale” „Eu […]

Citește articolul complet pe Gândul →