Primăria Municipiului Buzău organizează, în această dimineață, la sediul său, o dezbatere publică în legătură cu actul normativ privind înființarea unui serviciu de gestionare a câinilor fără stăpân și, ulterior, concesionarea acestuia ( detalii AICI). Noul proiect de hotărâre a CLM Buzău vine după ce, printr-o decizie definitivă și executorie pronunțată în luna martie a […]
MOMENT CRUCIAL. Municipalitatea prezintă noul plan pentru gestionarea câinilor fără stăpân. De ce e important să nu se transforme într-o luptă iubitori de animale vs. autorități
Aceeași poveste apare în mai multe surse.
Vezi povestea completă →
Notele editorului
Primăria Municipiului Buzău organizează, în această dimineață, la sediul său, o dezbatere publică în legătură cu actul normativ privind înființarea unui serviciu de gestionare a câinilor fără stăpân și, ulterior, concesionarea acestuia ( detalii AICI). Noul proiect de hotărâre a CLM Buzău vine după ce, printr-o decizie definitivă și executorie pronunțată în luna martie a […]
Citește și aceste articole
Sansa Buzoiana
(VIDEO) Semne bune sezonul de cireșe are! Sărbătoarea Cireșului de la Istrița va fi reluată
22 mai 2026
Sansa Buzoiana
URGENȚĂ ZERO! Orașul Buzău s-a umplut de maidanezi, în două luni fără serviciu de ecarisaj
26 mai 2026
Clasifică acest articol
Voturile cititorilor ajută la calibrarea recomandărilor și a hărții editoriale. Conectează-te pentru a vota.

