Ministrul Sănătății, Emil Ceban, a declarat că rolul statului este de a proteja sănătatea populației și de a asigura accesul continuu al cetățenilor la medicamente, subliniind că acestea reprezintă elemente esențiale ale sistemului medical, nu simple bunuri de consum, comunică MOLDPRES.
Șeful de la sănătate a menționat anterior că propunerile din noua politică fiscală ar afecta sistemul de s…

