Ministrul Apărării Naționale, Radu Miruță, a anunțat semnarea contractului pentru achiziția primelor sisteme antiaeriene SHORAD-VSHORAD care vor intra în dotarea Armatei Române, în cadrul unui program de modernizare a capacităților de apărare împotriva amenințărilor aeriene. Potrivit ministrului, acordul-cadru prevede ca România să cumpere șase sisteme integrate, un sistem de instruire și învățare, un sistem de …

Citește articolul complet pe Radio As Suceava →