Acest articol apare integral la sursă
Citește articolul complet pe Adevărul →Ministrul Finanțelor: România reîncepe discuțiile cu agențiile de rating. „Trebuie să convingem din nou că nu merităm să ajungem în Junk”
Aceeași poveste apare în mai multe surse.
Vezi povestea completă →
Notele editorului
Ministrul interimar al Finanțelor, Alexandru Nazare, a avertizat miercuri, 24 iunie, că România va relua în două săptămâni discuțiile cu agențiile de rating Fitch și Moody’s și va trebui să demonstreze din nou că nu merită retrogradarea la categoria „junk”.
Citește și aceste articole
Clasifică acest articol
Voturile cititorilor ajută la calibrarea recomandărilor și a hărții editoriale. Conectează-te pentru a vota.

