Ministrul Finanțelor Alexandru Nazare a anunțat joi că România a reușit să își mențină echilibrul bugetar într-o perioadă complicată, după ce Finanțele au arătat că deficitul s-a redus la jumătate în primele 5 luni, de la 3,35% anul trecut la 1,75% anul acesta. Însă ministrul afirmă că urmează un maraton al menținerii stabilității economice şi […]

Citește articolul complet pe Economedia →