Ministerul Finanțelor (MF) a atras, luni, 975,1 milioane de lei de la bănci printr-o emisiune de obligațiuni de stat benchmark, organizată pe piața internă. Împrumutul a fost realizat pentru refinanțarea datoriei publice și acoperirea deficitului bugetar. Ministerul Finanțelor a împrumutat 975,1 milioane de lei de la bănci Ministerul Finanțelor a împrumutat, luni, 975,1 milioane de […]

Citește articolul complet pe Capital →