Ministerul Finanţelor a împrumutat 2,498 miliarde lei de la bănci joi, prin două emisiuni de titluri de stat, potrivit datelor publicate de Banca Naţională a României (BNR), transmite Agerpres. Astfel, Ministerul Finanțelor a atras 903,5 milioane de lei printr-o emisiune de obligaţiuni cu o maturitate reziduală la 106 luni, la un randament mediu de 6,69% […]
Ministerul Finanţelor a împrumutat 2,5 miliarde lei de la bănci joi
Notele editorului
Ministerul Finanţelor a împrumutat 2,498 miliarde lei de la bănci joi, prin două emisiuni de titluri de stat, potrivit datelor publicate de Banca Naţională a României (BNR), transmite Agerpres. Astfel, Ministerul Finanțelor a atras 903,5 milioane de lei printr-o emisiune de obligaţiuni cu o maturitate reziduală la 106 luni, la un randament mediu de 6,69% […]
Citește și aceste articole
Economedia
Ministerul Finanțelor a împrumutat luni de la bănci aproape un miliard de lei
25 mai 2026
Wall-Street.ro
Statul a amendat băncile, apoi a mers la ele după bani: Cât a împrumutat într-o singură zi
8 iunie 2026
Dailybusiness
Ministerul Finanțelor a atras 847,5 milioane de lei de la bănci printr-o emisiune de obligațiuni de stat
8 iunie 2026
Clasifică acest articol
Voturile cititorilor ajută la calibrarea recomandărilor și a hărții editoriale. Conectează-te pentru a vota.

