Ministerul Finanţelor a atras, marţi, 35 milioane de lei de la bănci, suplimentar la licitaţiile de luni, când a împrumutat 1,306 miliarde de lei de la bănci, prin două emisiuni de obligaţiuni de stat, cu dobânzi de 6,65% pe an şi, respectiv, 6,90% pe an, potrivit datelor publicate de Banca Naţională a României (BNR).

Citește articolul complet pe BizLayer →