Ministrul Cseke Attila a inaugurat, luni, la Nădlac, cea de-a doua creșă din județul Arad, construită prin Programul național de construire creșe ”Sfânta Ana”, coordonat de Ministerul Dezvoltării. În județ a mai fost inaugurată o creșă, anul trecut, la Pâncota. Noua creșă, modernă și prietenoasă cu mediul, poate primi 40 de copii. Clădirea este realizată […]

Articolul Ministerul Dezvoltării a finalizat, până în prezent, 70 de creșe în toată țara a fost publicat prima dată în Curierul National.

Citește articolul complet pe Curierul National →