In saptamanile de mijloc ale lunii iunie, sportivii Clubului Sportiv Municipal Constanta au adus acasa 11 medalii, dintre care 5 de aur, 4 de argint si 2 de bronz. Astfel, Bianca Mei Rosu s a incununat cu titlurile de campioana si vicecampioana europeana in probele de simplu si dublu feminin, dupa un turneu final remarcabil desfasurat la Cluj Napoca si o finala castigata cu un 4 1 muncit. Triatlonistul Carol Popa a redevenit campion balcanic in Macedonia de Nord la categoria Elite, dupa o cursa …

Citește articolul complet pe Ziua de Constanta →