O femeie de 80 de ani din Alba Iulia a rămas fără 30.000 de lei după ce a fost victima unei escrocherii. Aceasta a fost contactată telefonic de o persoană care s-a dat drept fiica sa și i-a spus că este internată într-un spital din Londra, iar ulterior a înmânat banii unui bărbat care s-a prezentat la locuința sa, potrivit Agerpres.
„Metoda Accidentul” a făcut o nouă victimă. O pensionară a pierdut 30.000 de lei crezând că își salvează fiica
Aceeași poveste apare în mai multe surse.
Vezi povestea completă →
Notele editorului
O femeie de 80 de ani din Alba Iulia a rămas fără 30.000 de lei după ce a fost victima unei escrocherii. Aceasta a fost contactată telefonic de o persoană care s-a dat drept fiica sa și i-a spus că este internată într-un spital din Londra, iar ulterior a înmânat banii unui bărbat care s-a prezentat la locuința sa, potrivit Agerpres.
Citește și aceste articole
Știri Pe Surse
Pensionară de 80 de ani, înşelată prin metoda 'Accidentul': I-a dat 30.000 de lei unui necunoscut
23 iunie 2026
Vocea Basarabiei (Rep. Moldova)
Escrocheriile fac victime în continuare: O femeie din Rîbnița a rămas fără peste 500 000 de lei
16 iunie 2026
Vocea Basarabiei (Rep. Moldova)
Escrocheriile telefonice fac victime în continuare: O femeie din Telenești a rămas fără peste 900.000 de lei
12 iunie 2026
Clasifică acest articol
Voturile cititorilor ajută la calibrarea recomandărilor și a hărții editoriale. Conectează-te pentru a vota.

