Furtunile violente din plin val de caniculă au făcut prăpăd în județele Dolj și Sibiu! Orașele au ajuns sub ape, mașinile au rămas blocate pe străzile transformate în adevărate râuri. ANM a emis noi alerte cod galben de caniculă, dar și furtuni.
Articolul Meteorologii au emis noi alerte cod galben de furtuni și caniculă în România apare prima dată în Romania TV.

