Președintele României, Nicușor Dan, a subliniat din nou angajamentul ferm al țării față de parteneriatul strategic cu Statele Unite și față de valorile occidentale, în cadrul recepției organizate de Ambasada SUA pentru marcarea a 250 de ani de la adoptarea Declarației de Independență. Nicușor Dan: ”Independența a fost câștigată prin luptă și cu sprijinul mai […]

Citește articolul complet pe Gândul →