Jucătorii Iranului și-au luat „adio” de la Los Angeles, unde au disputat două meciuri la Mondialul 2026, amintind și de bombardamentul americanilor asupra unei școli din orașul Minab, soldat cu 168 de morți.
Persanii au reușit să-i smulgă un punct Belgiei, duminică seară, iar la plecarea de pe stadionul din Los Angeles le-au lăsat gazdelor americane un mesaj scris de mână în vestiar. …
Mesajul emoționant lăsat de iranieni în vestiar: „Am venit la Los Angeles cu mândrie…”
Notele editorului
Jucătorii Iranului și-au luat „adio” de la Los Angeles, unde au disputat două meciuri la Mondialul 2026, amintind și de bombardamentul americanilor asupra unei școli din orașul Minab, soldat cu 168 de morți.
Persanii au reușit să-i smulgă un punct Belgiei, duminică seară, iar la plecarea de pe stadionul din Los Angeles le-au lăsat gazdelor americane un mesaj scris de mână în vestiar. …
Citește și aceste articole
ProSport
CM 2026 Decizia SUA a revoltat Iran. Reacția a fost imediată: „Nu ne-au dat timp”
16 iunie 2026
Tvrinfo
Iran – Noua Zeelandă 2-2 și Uruguay – Arabia Saudită 1-1 la Cupa Mondială de fotbal
16 iunie 2026
Știri Pe Surse
Se anunță tensiuni la Campionatul Mondial: Naționala Iranului, forțată să părăsească SUA fix în ziua meciului
7 iunie 2026
Clasifică acest articol
Voturile cititorilor ajută la calibrarea recomandărilor și a hărții editoriale. Conectează-te pentru a vota.

