Social-democratul Marian Neacşu, ministrul propus la Interne, a declarat luni, la Parlament, că dacă premierul desemnat Adrian Veştea a decis să meargă să discute cu colegii de la AUR, este decizia domniei sale şi eu o respect şi, cu titlu personal, crede că este şi corect. El a mai spus că trebuie să avem un guvern cu o susţinere parlamentară reală, altcumva nu va putea funcţiona.

Citește articolul complet pe News.ro →