Social-democratul Marian Neacşu, ministrul propus la Interne, a declarat luni, la Parlament, că dacă premierul desemnat Adrian Veştea a decis să meargă să discute cu colegii de la AUR, este decizia domniei sale şi eu o respect şi, cu titlu personal, crede că este şi corect. El a mai spus că trebuie să avem un guvern cu o susţinere parlamentară reală, altcumva nu va putea funcţiona.
Marian Neacşu: Dacă Veştea a decis să meargă să discute cu colegii de la AUR, este decizia domniei sale şi eu o respect. Cred că este şi corect / Trebuie să avem un guvern cu o susţinere parlamentară reală, altcumva nu va putea funcţiona
Aceeași poveste apare în mai multe surse.
Vezi povestea completă →
Notele editorului
Social-democratul Marian Neacşu, ministrul propus la Interne, a declarat luni, la Parlament, că dacă premierul desemnat Adrian Veştea a decis să meargă să discute cu colegii de la AUR, este decizia domniei sale şi eu o respect şi, cu titlu personal, crede că este şi corect. El a mai spus că trebuie să avem un guvern cu o susţinere parlamentară reală, altcumva nu va putea funcţiona.
Citește și aceste articole
Obiectiv
Marian Neacșu (PSD): Trebuie să avem un guvern cu susținere parlamentară reală
22 iunie 2026
Clasifică acest articol
Voturile cititorilor ajută la calibrarea recomandărilor și a hărții editoriale. Conectează-te pentru a vota.

