Acest articol apare integral la sursă
Citește articolul complet pe Digi24 →Majoritatea adolescenţilor australieni continuă să folosească reţelele sociale, în ciuda interdicţiei. Concluziile unui nou studiu
Aceeași poveste apare în mai multe surse.
Vezi povestea completă →
Notele editorului
Opt din zece tineri australieni au declarat că au continuat să acceseze reţelele sociale în lunile care au urmat intrării în vigoare a interdicţiei pentru minorii cu vârsta sub 16 ani, conform unui studiu citat joi de DPA/PA Media.
Citește și aceste articole
Știrile Pro TV
Studiu: Interdicția rețelelor sociale în Australia nu a funcționat. 85% dintre minori le folosesc în continuare
25 iunie 2026
Clasifică acest articol
Voturile cititorilor ajută la calibrarea recomandărilor și a hărții editoriale. Conectează-te pentru a vota.

