Andrei Maioreanu a reacționat dur după postarea din spațiul public a deputatului Mihai Weber, în care acesta s-a lăudat cu depunerea unui amendament la Legea decarbonizării, susținând că închiderea capacităților pe cărbune nu trebuie făcută înainte de punerea în funcțiune a unor alternative energetice. Fostul secretar de stat în Ministerul Energiei, Andrei Maioreanu, a criticat …
Articolul Maioreanu, atac la parlamentarii PSD: „Ipocrizia îngroapă România” apare prima dată în Gorj Tv.

