Republica Moldova este pregătită să deschidă negocierile cu UE pe toate grupurile de capitole, a declarat preşedinta Maia Sandu în cadrul celui de-al doilea Summit de discuţii UE-R. Moldova, îndemnând partenerii europeni ai Chişinăului şi populaţia moldoveană să nu rateze această şansă care a apărut. În acest sens, Maia Sandu a subliniat: „avem o cursă […]
© G4Media.ro.

