Aderarea la Uniunea Europeană reprezintă cea mai bună garanție pentru drepturile tuturor cetățenilor, indiferent de etnie sau de limbă, întrucât va aduce instituții puternice și oportunități egale. Declarația a fost făcută de președinta Maia Sandu în cadrul unei întrevederi cu Înaltul Comisar al OSCE pentru Minoritățile Naționale, Christophe Kamp, aflat într-o vizită în Republica Moldova. […]

Articolul Maia Sandu: Aderarea la UE, cea mai bună garanție pentru drepturile tuturor cetățenilor apare prima dată în Vocea Basarabiei.

Citește articolul complet pe Vocea Basarabiei (Rep. Moldova) →