Pe 24 iunie a. c., în ziua de prăznuire a Nașterii Sfântului Ioan Botezătorul, sărbătoare care, în calendarul popular capătă denumirea de Drăgaica sau Sânzienele, a avut loc la Casa Memorială „Ionel Perlea” din Ograda, cea de-a XI-a ediție a unui eveniment cultural deosebit, denumit, în spiritul sărbătorii, Magia Sânzienelor, amfitrionul evenimentului fiind neobosita Clementina…

Citește articolul complet pe Ialomita →