..Familia Armaș – el din Ghindești, ea din Hârtop – este una din miile de cupluri din Republica Moldova, care au „umplut Europa” și astăzi revin la baștină numai de sărbători sau cu o ocazie oarecare. De altfel, cei doi au plecat în Franța după stabilitate, dar nu după bogăție, chiar în anul când conflictul […]
Post-ul Magdalena Armaș: „Am plecat în Franța după stabilitate, dar nu după bogăție” apare prima dată în Observatorul de Nord.
Citește articolul complet pe Observatorul de Nord - Rep. Moldova →

