Ludovic Orban reacționează dur după ce PSD l-a reclamat la Parchetul General în dosarul despăgubirilor plătite fraților Micula. Fostul premier califică plângerea penală drept „o petardă politicianistă” și arată cu degetul spre fostele guvernări. Orban acuză foștii prim-miniștri și miniștri de Finanțe că au tergiversat aplicarea deciziilor judecătorești, explodând astfel penalitățile care au adus factura […]

Citește articolul complet pe Ecopolitic →