Astăzi a avut loc Conferința Națională a Organizației Femeilor Social Democrate, în cadrul căreia a fost stabilită conducerea OFSD pentru următorul mandat. Luciana Cristea, președintă a OFSD Târgoviște și vicepreședinte a PSD Dâmbovița, a fost aleasă vicepreședinte a Organizației Femeilor Social Democrate pentru Regiunea Sud-Muntenia. Alegerea sa este rezultatul muncii și implicării de până acum și, în același timp, arată forța echipei PSD Dâmbovița, conduse de Corneliu Ștefan, prim-vicepreședinte al PSD și președinte al organizației județene. La alegerile locale din 2024, PSD Dâmbovița a obținut cel mai bun rezultat dintre organizațiile partidului din țară. Prezența Lucianei Cristea în conducerea OFSD

Citește articolul complet pe Vocea Dambovitei →