O nouă propunere legislativă, depusă la Senat la sfârșitul săptămânii trecute de un grup de 46 de parlamentari, vizează modificarea regulilor de circulație pentru utilizatorii de trotinete electrice. Proiectul urmărește schimbarea articolului 70 din Ordonanța de Urgență nr. 195/2002 privind Codul Rutier, având ca scop principal reducerea numărului de evenimente rutiere grave. CITEȘTE ȘI: ALERTĂ în […]

Citește articolul complet pe Obiectiv Argesean →