Lotul 1 al Autostrăzii A0 Nord, care trece prin zona Buftea, Mogoșoaia și Corbeanca, ar putea fi deschis circulației până la finalul acestui an, dacă actualul ritm de lucru se menține. Tronsonul Joița-Corbeanca are 17,5 kilometri, a ajuns la un stadiu fizic de aproape 63% și este una dintre piesele importante ale viitorului inel de autostradă al Capitalei.

Citește articolul complet pe Wall-Street.ro →