Lotul 1 al A0 Nord aproape finalizat cu 63% execuție și peste 650 muncitori pe șantier deschiderea circulației posibilă în 2026

Lucrările pe Lotul 1 al Autostrăzii de Centură București Nord (A0 Nord), care leagă Joița de Corbeanca, avansează rapid, ajungând la un stadiu fizic de execuție de aproape 63%. Potrivit Companiei Naționale de Administrare a Infrastructurii Rutiere (CNAIR), dacă ritmul actual de lucru se menține, circulația pe acest tronson ar putea fi deschisă până la […]

Citește articolul complet pe Orademedias →