Locuitorii din oraşul Sebiş se plâng de mirosurile provenite de la o staţie de preepurare, iar comisarii de mediu au descins acolo şi au găsit „abateri grave”, între care o cantitate mare de nămol aflat direct pe sol, fiind aplicată o amendă de 100.000 de lei. Garda de Mediu Arad a informat, joi, printr-un comunicat […]

The post Locuitorii din Sebiş se plâng de mirosul de la staţia de preepurare. Amendă de 100.000 lei appeared first on Actualitati-Arad.

Citește articolul complet pe Actualitati Arad →