Guvernul de coaliţie de centru-stânga din Lituania condus de prim-ministrul Inga Ruginiene şi-a prezentat marţi demisia pentru a permite formarea unei noi alianţe guvernamentale de trei partide, după excluderea recentă a partidului populist Zorii Nemunas ca partener, fiind al doilea executiv care se dizolvă după alegerile din 2024, informează EFE.

The post Lituania: Guvernul de coaliţie de centru-stânga şi-a prezentat demisia appeared first on tvrinfo.ro.

Citește articolul complet pe Tvrinfo →