Peste 100.000 de angajaţi din spitale au fost astăzi în grevă japoneză, ultimul pas înainte de greva generală. Grefierii şi funcţionarii de la casele de pensii au protestat şi ei. Cu toţii contestă noua Lege a Salarizării, iar alţi bugetari aşteaptă la rând să protesteze şi ei zilele următoare.

Citește articolul complet pe Observator News →