Un atac cibernetic de amploare, care a vizat infrastructura medicală a României în 2024, a obligat autoritățile să renunțe la internet în peste 100 de spitale – o măsură drastică de limitare a efectelor ce a devenit, de atunci, un model global pentru gestionarea dezastrelor digitale, scrie BBC News. La Centrul Național de Răspuns la […]

Citește articolul complet pe Observator de Constanta →