Kelemen Hunor, președintele UDMR, consideră că PSD are prima șansă de a forma un guvern. El afirmă că această concluzie reiese din discuțiile recente. Liderul UDMR îl critică și pe Adrian Veștea, despre care spune că nu a respectat „linia roșie” când a negociat cu AUR. Kelemen Hunor afirmă că eșecul lui Adrian Veștea de […]

Citește articolul complet pe Gândul →