Președintele UDMR, Kelemen Hunor, a declarat, marți, la finalul consultărilor cu președintele Nicușor Dan, că există două variante de guvern minoritar, o a treia variantă fiind un guvern ‘cu o majoritate foarte subțire’. ‘La consultările cu domnul președinte Dan am prezentat trei variante. A patra n-am mai prezentat-o, adică refacerea coaliției vechi, am zis că […]

Citește articolul complet pe Ecopolitic →