Președintele UDMR a spus luni, după votul asupra guvernului Veștea, că „Se încheie o perioadă care a început acum 36 de ani”. Liderul minorității maghiare l-a felicitat și pe președintele AUR, George Simion, afirmând că este câștigătorul zilei politice. „Astăzi se încheie o perioadă importantă din istoria contemporană a României. Se încheie o perioadă care […]
Kelemen Hunor: Se încheie o perioadă care a început acum 36 de ani. Felicitări George Simion, ai dat șah și mat!
Notele editorului
Președintele UDMR a spus luni, după votul asupra guvernului Veștea, că „Se încheie o perioadă care a început acum 36 de ani”. Liderul minorității maghiare l-a felicitat și pe președintele AUR, George Simion, afirmând că este câștigătorul zilei politice. „Astăzi se încheie o perioadă importantă din istoria contemporană a României. Se încheie o perioadă care […]
Citește și aceste articole
Clasifică acest articol
Voturile cititorilor ajută la calibrarea recomandărilor și a hărții editoriale. Conectează-te pentru a vota.

