Kelemen Hunor: „Felicitări George Simion!” Președintele UDMR și parlamentarii maghiari au părăsit sala! Liderul UDMR, Kelemen Hunor, a declarat luni, în plenul Parlamentului, că România traversează un moment de cotitură, marcând finalul unei epoci de 36 de ani începute după Revoluția din Decembrie 1989. Acesta a subliniat că incertitudinea actuală a fost declanșată de anularea […]

Citește articolul complet pe Obiectiv Argesean →