Președintele UDMR, Kelemen Hunor, spune că va relua dialogul cu noul premier al Ungariei, Peter Magyar, după instalarea Executivului de la Budapesta. Acesta speră că relațiile dintre București și Budapesta vor continua pe baza dialogului și a colaborării, indiferent de schimbările politice din cele două capitale. Kelemen Hunor a declarat, într-o intervenție la RFI, că […]

Citește articolul complet pe Gândul →