Preşedintele UDMR, Kelemen Hunor, a explicat miercuri că, în timpul consultărilor de la Palatul Cotroceni privind formarea unui nou guvern, au fost prezentate două propuneri de premier, ambele venite din partea unor grupuri de parlamentari care au părăsit formaţiunile pe listele cărora au intrat în Parlament.

Citește articolul complet pe Digi24 →