Premierul britanic Keir Starmer și-a anunțat luni, 22 iunie 2026, demisia din funcția de prim-ministru al Marii Britanii și din cea de lider al Partidului Laburist, punând capăt unui mandat de mai puțin de doi ani, început după victoria electorală din 2024. Anunțul a fost făcut la Downing Street, unde Starmer a precizat că nu …

Citește articolul complet pe Radio As Suceava →