Adunarea Generală a Judecătorilor din cadrul Tribunalului Gorj a adoptat marți, 9 iunie 2026, o hotărâre dură prin care condamnă degradarea continuă a statului de drept și încercările de subordonare a puterii judecătorești de către puterea politică. Hotărârea nr. 3 a fost adoptată cu unanimitate de voturi de către cei 43 de judecători prezenți (din […]

Citește articolul complet pe Impact in Gorj →