Jucătorii de tenis continuă să protesteze la turneele de Grand Slam, nemulțumiți de procentul banilor pe care îi primesc ca premii. Pentru Wimbledon, care se va desfășura în perioada 29 iunie – 12 iulie, sportivii au decis o nouă metodă prin care să își exprime indignarea.
În ultimele luni, conflictul dintre jucătorii de tenis și conducerile turneelor de Mare Șlem s-a intensificat. …
Jucătorii de tenis protestează și la Wimbledon! Răspunsul organizatorilor: „Nu putem să conducem o afacere în acest mod”
Aceeași poveste apare în mai multe surse.
Vezi povestea completă →
Notele editorului
Jucătorii de tenis continuă să protesteze la turneele de Grand Slam, nemulțumiți de procentul banilor pe care îi primesc ca premii. Pentru Wimbledon, care se va desfășura în perioada 29 iunie – 12 iulie, sportivii au decis o nouă metodă prin care să își exprime indignarea.
În ultimele luni, conflictul dintre jucătorii de tenis și conducerile turneelor de Mare Șlem s-a intensificat. …
Citește și aceste articole
Clasifică acest articol
Voturile cititorilor ajută la calibrarea recomandărilor și a hărții editoriale. Conectează-te pentru a vota.

