Japonia s-a calificat în șaisprezecimile Campionatului Mondial după remiza, scor 1-1, cu Suedia, în ultimul meci din Grupa F. Olanda a terminat grupa pe primul loc, după victoria cu 3-1 împotriva Tunisiei, în timp ce Suedia a încheiat pe locul trei și așteaptă clasamentul general al echipelor clasate pe poziția a treia.
Japonia merge mai departe la Mondial după 1-1 cu Suedia. Olanda câștigă grupa, Tunisia pleacă acasă
Aceeași poveste apare în mai multe surse.
Vezi povestea completă →
Notele editorului
Japonia s-a calificat în șaisprezecimile Campionatului Mondial după remiza, scor 1-1, cu Suedia, în ultimul meci din Grupa F. Olanda a terminat grupa pe primul loc, după victoria cu 3-1 împotriva Tunisiei, în timp ce Suedia a încheiat pe locul trei și așteaptă clasamentul general al echipelor clasate pe poziția a treia.
Citește și aceste articole
Gazeta Sporturilor
Trei echipe calificate din Grupa F: avem primele dueluri-șoc din 16-imile Campionatului Mondial
26 iunie 2026
Digi Sport
Japonia - Suedia 1-1. Cele două echipe s-au calificat ”braț la braț” în 16-imile Cupei Mondiale
26 iunie 2026
Gazeta Sporturilor
Din cauza acestei reguli, Olanda este sub Japonia după egalul de la Cupa Mondială
18 iunie 2026
Clasifică acest articol
Voturile cititorilor ajută la calibrarea recomandărilor și a hărții editoriale. Conectează-te pentru a vota.

