Plutonierul-adjutant (în rezervă) Alin Belecciu a fost condamnat de Tribunalul Militar Bucureşti la un an de închisoare, cu amânare, pentru abuz în serviciu, în dosarul „10 august“. El are un termen dublu de încercare în care trebuia să meargă la „semnat“, să anunţe deplasările mai lungi de cinci zile, să frecventeze un program de reintegrare […]
Post-ul Jandarm nemţean condamnat în dosarul „10 august“ apare prima dată în Realitatea Media.

