România se pregătește pentru o lună iulie cu temperaturi peste media obișnuită și un deficit de precipitații în multe regiuni. Potrivit prognozei emise de Administrația Națională de Meteorologie (ANM), vremea va rămâne mai caldă decât în mod normal pe parcursul următoarelor patru săptămâni, iar ploile vor fi, în general, puține. În intervalul 29 iunie – […]
Articolul Iulie aduce caniculă și puține ploi. ANM: temperaturile vor depăși normalul în aproape toată țara apare prima dată în Atac de Constanta.

