Acest articol apare integral la sursă
Citește articolul complet pe News.ro →Iranul acuză SUA şi Israelul de subminarea procesului diplomatic prin încălcări ale armistiţiului. Gardienii Revoluţiei ţintesc baze americane în regiune ca represalii, după ce Trump a bombardat Iranul pe care-l acuză de doborârea unui elicopter american
Notele editorului
Eforturile diplomatice cu Statele Unite nu pot să avanseze în cazul unor încălcări repetate ale armistiţiului, avertizează miercuri Teheranul, în urma unor confruntări în noaptea de marţi spre miercuri între Statele Unite şi Iran, relatează AFP.
Citește și aceste articole
Bună Ziua Iași
Răspunsul Iranului după amenințarea lui Donald Trump. Teheranul anunță că este gata pentru orice scenariu
18 mai 2026
Clasifică acest articol
Voturile cititorilor ajută la calibrarea recomandărilor și a hărții editoriale. Conectează-te pentru a vota.

