Iranul acuză SUA de „încălcare flagrantă” a acordului de încetare a focului semnat acum o săptămână, după atacurile aeriene de vineri asupra unor obiective de pe teritoriul iranian. Ministerul de Externe al Iranului susține că loviturile au vizat instalații de supraveghere de coastă din sudul țării și le califică drept o încălcare directă a înțelegerii […]

Citește articolul complet pe Gândul →