Deputatul Ion Iordache a lansat critici dure la adresa conducerii Partidului Național Liberal, după Congresul extraordinar în care Ilie Bolojan a fost ales președinte al formațiunii pentru următorii patru ani. Parlamentarul a declarat că a refuzat să participe la reuniunea liberalilor. Motivul: rezultatul era cunoscut dinainte și că nu a dorit să legitimeze prin prezența …
Articolul Iordache: „Nu am vrut să girez un congres nestatutar și imoral” apare prima dată în Gorj Tv.

